175 арестувани и 112 полицаи ранени след аматьорско дерби в Германия (снимки)

175 бяха арестувани, а 112 полицаи бяха ранени след сблъсъци между феновете на Унион (Берлин) и Динамо (Берлин).

Мачът между вечните врагове се игра на стадиона на Унион в Източен Берлин, и бе забавен с 15 минути, след като 300 ултраси на домакините се опитаха да нахлуят в сектор гости. Срещата се изигра пред 8 196 зрители създаде много емоции по трибуните. Стюардите и полицията били нападнати от феновете, и трябвало да бъдат разпръснати със сълзотворен газ и палки. Динамо спечели с 1:0 с попадение на Мартин Зуравски в 53-ата минута.

Динамо е клубът на източногерманската тайна полиция, ЩАЗИ, и в момента е в четвърта дивизия. Той игра срещу резервния тим на Унион, докато първият състав е във Втора Бундеслига.

Източник: gong.bg