Черноморец (Балчик) с 6 от 6 след успех в Русе

Черноморец (Балчик) се наложи с 1:4 при визитата си на Марисан (Русе) в изтеглена среща от VI-ия кръг на Североизточната В група. Двубоят беше преместен за днес заради ангажиментите на балчиклии в турнира за Купата на България. На 22 септември, вторник Черноморец (Балчик) ще домакинства на Локомотив (Горна Оряховица). Успехът е шести пореден за балчиклии от началото на сезона и момчетата на Георги Иванов-Геша еднолично продължават да водят в класирането.

Двубоят на Градския стадион в Русе премина под превъзходството на гостите и се игра при много високи температури. Ивайло Лазаров откри резултат за Черноморец през първото полувреме. През втората част домакините изравниха резултата, с което балчиклии допуснаха първо попадение през сезона. В 55-ата минута Радомир Хараланов засече с глава топката в мрежата на Черноморец (Балчик) след неразчетено излизане на стража на гостите- 1:1. В следващите минути отборът на Черноморец повишиха оборотите. Ивайло Лазаров върна аванса на гостите с гол за 1:2, а малко по-късно Ахмед Хикмет покачи на 1:3. В края на двубоя Ивайло Лазаров оформи своя хеттрик за крайното 1:4.

Старши-треньорът на балчиклии Георги Иванов-Геша сподели, че неговите футболисти сами са си направили двубоя труден.

“Заслужено спечелихме. Футболистите сами си направиха мача труден, но след изравнителното попадение на домакините се съживиха и победихме. Вече мислим за двубоя с Локомотив (Горна Оряховица)”, допълни Георги Иванов-Геша.

снимка: Венцислав Великов