Стайко Стойчев и Ивелин Костов понесоха ККС Калиш в следващия етап за Купата

Полският ККС Калиш, в състава си с българските футболисти Стайко Стойчев и Ивелин Костов, спечели Областният етап от турнира за Купата на страната. ККС Калиш се наложи с 3:1 след продължения над отбора на Полония Шрода. По този начин Стойчев, Костов и компания ще се включат в същинската част на турнира, която ще се проведе в началото на новия сезон.

Полония Шрода откри резултата в края на първото полувреме след гол на Якуб Соларек – 0:1. ККС Калиш успя да се измъкне от поражение в последните секунди на срещата. В четвъртата минута на продължението, нападателят Стайко Стойчев бе намерен в наказателното поле и с премерен шут прати топката в мрежата – 1:1. Двубоят продължи с продължения. В 105-ата минута Пржемислав Балчержак реализира нов гол и ККС Калиш поведе в резултата – 2:1. В края на добавеното време се разписа и Ивелин Костов, с което сложи точка на спора и донесе Купата във витрината на ККС Калиш.

Kostov_Stoychev_Kalisz

Ивелин Костов и Стайко Стойчев позират с Купата

Полският клуб, който през този сезон участва в местната трета лига, успя да запази мястото си в шампионата.