“Розите” обърнаха ОФК Карнобат и ги разминаха в класирането

Розова долина (Казанлък) записа важен успех при визитата си на ОФК Карнобат днес. “Розите” се наложиха с 1:2 над карнобатлии в среща от XV-ия кръг на Югоизточната трета лига. Успехът изкачи възпитаниците на Александър Георгиев на втората позиция във временното класиране.

Двата отбора изиграха интересен двубой на Градския стадион в Карнобат. Домакините откриха резултата в 13-ата минута, но само седем по-късно Григор Георгиев изравни за гостите. В 33-ата минута Димитър Вакавлиев опъна мрежата на домакините за втори път и даде аванс за казанлъчани. Те от своя страна съумяха да я запазят до края на срещата и си тръгнаха с целия комплект от точки – 1:2.

Кръгът предложи и няколко други интригуващи двубои. Борислав (Първомай) се наложи с 0:1 като гост над регионалния съперник Раковски 2011. Единственото попадение бе дело на защитника Кристиян Николов. Арда (Кърджали) пък излезе победител в битката на новаците, побеждавайки с 1:2 тима на ОФК Елхово. ФК Свиленград и ОФК Гигант (Съединение) сътвориха истинска голеада в петъчния следобед, след като приключиха при равенство 3:3.

Прогрмата на кръга предлага още тре двубоя, които ще се изиграят през утрешния ден.