Светкавица (Търговище) готви организация за професионалния футбол

Светкавица (Търговище) очаква развитието около новия формат на професионалния футбол. “Мълниеносците” получиха покана за участие в Б група, а в момента клубната управа води усилени разговори с Община Търговище за евентуалното финансиране. “Желаем да увеличим бюджета си. При едно евентуално участие в Б група, това ще бъде необходимо. Не се притесняваме, че парите биха били

Continue Reading →

Интер (Плачидол) удари Светкавица като гост

Интер (Плачидол) приключи сезона в Североизточната В група с победа. Днес възпитаниците на Радослав Боянов се наложиха с 1:2 при визитата на си на Светкавица (Търговище) в среща от XXVI-ия кръг. Домакините откриха резултата в 15-ата минута след гол на Иван Георгиев, в 30-ата обаче гостите изравниха. Даниел Димитров се разписа за 1:1. При този

Светкавица (Търговище) с втора победа през пролетта

Светкавица (Търговище) излъга с 0:1 като гост тима на Ботев (Нови пазар) в среща от XXV-ия кръг на Североизточната В група. Победата е едва втора за “мълниеносците” през пролетта, след като за последно момчетата на Петър Алексиев се поздрави си с победата в първия пролетен кръг при визитата си на Септември (Тервел)(1:2). Срещата в Нови

Студентско първенство: НСА грабна титлата, капитанът на Светкавица блести на турнира в Русе

Националната спортна академия “Васил Левски” е новият футболен шампион в тазгодишното издание на Студентския шампионат, проведен в Русе. Ключова роля за шампионската титла имаше и капитанът на Светкавица (Търговище) Цветан Илиев, който помогна на НСА да вдигне титлата. Илиев носи капитанската лента и в студентската селекция на спортната академия. НСА победи с 2:0 на полуфиналите

Черноморец (Балчик) с рутинен успех над Светкавица

Черноморец (Балчик) записа убедителен и рутинен успех с 0:4 при визитата си над Светкавица в Търговище. Балчиклии изковаха успеха си още през първата част, когато реализираха три попадения. Срещата на стадион “Димитър Бурков” започна силно за гостите. В петата минута Севдалин Стайков бе най-съобразителен при изпълнение на корнер и откри резултата. В 12-ата минута Ивайло

Случаят „Светкавица“

До скоро футболните запалянковци в Търговище се наслаждаваха на професионален футбол. Местният футболен клуб бе пример за стабилност и редовен участник в Б група. „Мълниеносците“ имат зад гърба си рекордните 50 сезона в професионалния футбол (б.а. 49 сезона в Б група и един в А група), но през юли 2013 година се отказват от участие,

Младоците на ФК Кубрат надвиха Светкавица (Търговище)

ФК Кубрат записа успех с 2:1 над Светкавица (Търговище) в среща от неделната програма на XXI-ия кръг на Североизточната В група. Двубоят се изигра пред близо 600 зрители на Градския стадион в Кубрат при топло време. Домакините демонстрираха напориста игра от самото начало на двубоя. При една от атаките си момчетата на Милен Петров откриха

Химик (Девня) прескочи Светкавица (Търговище) за трети пореден успех

Химик (Девня) записа трети пореден успех в Североизточната В група. Днес в среща от XX-ия кръг “химиците” удариха Светкавица (Търговище) с 1:0. “Мълниеносците” от своя страна регистрираха пети пореден двубой без победа. Двубоят на стадиона в девненския квартал Повеляново се игра при непрестанен дъжд. През първата част гостите бяха по-активния отбор на терена, но не

Емил Янчев относно декларацията на ветераните: “Ако няма да помагат на Светкавица, поне да не пречат”

Ветерани и деятели на ФК Светкавица (Търговище) излязоха вчера с декларация, разпространена чрез БТА и цитирана в редица спортни издания, против настоящото ръководство на клуба и местния шеф на Областния съвет на БФС в града Валентин Вълчев, като открито ги обвиниха за състоянието, в което се намира популярната игра в града. Подписалите декларацията са Драгомир

Шумен 1929 взе регионалното дерби в Търговище с гол в края

Шумен 1929 записа сладък успех с 0:1 над Светкавица (Търговище) в регионалното дерби от XIX-ия кръг на Североизточната В група. Шуменци можеха да си тръгнат и с по-убедителен успех, но в последните секунди нацелиха напречната греда. Първата част на стадион “Димитър Бурков” премина равностойно, като домакините имаха няколко добри възможности за попадение, но не съумяха