Купа на АФЛ: Родопа (Смолян) на финал, справи се с ФК Свиленград

Отборът на Родопа (Смолян) се класира за Зоналния финал на югоизток от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. По-рано днес смолянчани се наложиха с 3:1 над тима на ФК Свиленград в среща от полуфиналната фаза в региона. Родопчани продължават страхотното си представяне в надпреварата, след като в предния кръг отстраниха друг съперник от състава

Continue Reading →

Петър Колев заби хеттрик за финален успех на ОФК Карнобат

ОФК Карнобат се наложи с 3:1 над тима на ФК Свиленград в среща от последния XXXIV-ти кръг на Югоизточната В група. Карнобатлии през този сезон се завърнаха в третото ниво на българския футбол след дългогодишно отсъствие и приключиха на единадесетата позиция. Домакините започнаха силно двубоя и бяха по-активния отбор. В същото време свиленградчани разчитаха предимно

Дузпа в продължението донесе драматичен успех на ФК Свиленград над Спартак (Пловдив)

ФК Свиленград и Спартак (Пловдив) си спретнаха истинска футболна драма, в която паднаха пет попадения. Свиленградчани се наложиха с 3:2 над “гладиаторите” в среща от XXXII-ия кръг на Югоизточната В група, като победата за домакините дойде в последните секунди на срещата. Отборът на Спартак бе воден в тази среща от Стефан Учиков, след като наставникът

Марица (Пловдив) катурна ФК Свиленград

Марица (Пловдив) продължава възходящото си представяне в Югоизточната В група. Днес възпитаниците на Стоян Димитров се наложиха с 2:0 над тима на ФК Свиленград в среща от междинния XXXI-ви кръг на шампионата. Двата отбора изиграха интересен двубой на стадион “Марица”. В 24-ата минута маричани откриха резултата след гол на завърналия се след наказание нападател Димитър

ФК Свиленград и Борислав (Първомай) не излъчиха победител

ФК Свиленград и Борислав (Първомай) не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1. Двата отбора имаха своите възможности за успех, но не успяха да ги оползотворят. От лагера на първомайци пък имаха сериозни претенции към главния рефер Антон Тончев от Стара Загора. Двата отбора изиграха интересен двубой на стадион “Колодрума” в Свиленград. В 30-ата минута

Правилно ли бе отменен голът на ФК Свиленград? /снимки+видео/

Лидерът в Югоизточната В група ОФК Несебър записа убедителен успех с 6:1 над ФК Свиленград в изтеглена среща от XXIX-ия кръг на Югоизточната В група. Победата на несебърлии във вчерашната среща по никакъв начин не предизвика някаква изненада, но една спорна ситуация през първата част на двубоя привлече внимание. Главен рефер на двубоя беше Атанас

ОФК Несебър не пожали ФК Свиленград

Лидерът в Югоизточната В група ОФК Несебър продължава да жъне победи по пътя си към Б група. Днес “делфините” разгромиха с 6:1 отбора на ФК Свиленград в изтеглен двубой от XXIX-ия кръг. Двубоят на Градския стадион в Несебър премина под превъзходството на домакините, които откриха резултата още в третата минута. Николай Костов изпълни прекрасно пряк

ФК Свиленград с обрат на Евроколеж (Пловдив)

Евроколеж (Пловдив) и ФК Свиленград сътвориха истински дъжд от голове в двубоя помежду си от XXVII-ия кръг на Югоизточната В група. “Митничарите” обърнаха двубоя от 0:2, за да достигнат до успеха. “Колежани” откриха резултата още в третата минута, когато се разписа Серафим Михайлов. Добрата игра на домакините продължи и в 21-ата минута Станимир Ковачев удвои.

ФК Димитровград измъкна точката от ФК Свиленград с гол в края

Регионалното дерби между ФК Свиленград и ФК Димитровград завърши без победител. Днес срещата от XXVI-ия кръг между двата отбора приключи при равенство 2:2. Димитровградчани могат да бъдат по-доволни от изхода на двубоя, след като достигнаха до точката с попадение в даденото от главния рефер Владимир Моллов продължение. Двата отбора изиграха открит двубой на стадион “Колодрума”

ФК Свиленград “изпрати” Черноморец в зоната на изпадащите

ФК Свиленград записа успех с 1:3 при визитата си на Черноморец (Бургас) в срещa от XXV-ия кръг на Югоизточната В група. Успехът изкачи свиленградчани на шестата позиция, докато “акулите” попаднаха в опасната зона. Двата отбора изиграха интересен двубой на помошния терен на стадион “Черноморец”. Въпреки младостта си, “акулите” се опитвха да опонират на по-опитния си